GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ İLE KANSER TEDAVİLERİ

Akciğer, karaciğer ve böbrekde saptanan çapı 5 cm yi aşmayan tümörler ile  karaciğerde ortaya çıkan metastazlarda , uygun koşullarda ameliyatsiz tedavi seçenekleri tercih edilebilir.

RF ABLASYON: 
Ultrasonografi ve Bilgisayarlı Tomografi görüntülemeleri eşliğinde tümör tanısı konmuş hastalarda  (tümör tanısı için biyopsi de aynı seansda yapılabilir) tümörün tam ortasına bir tel yerleştirilerek ısı etkisi ile tümör buharlaştırılarak yok edilebilir. Tümörün tamamının yok olduğundan emin olmak için tümör çapının yaklaşık  1 cm dışına kadar geniş bir alanda bu ısı ile buharlaştırma işlemi uygulanır. Hastamız işlemden sonar kısa bir gözetimin ardından aynı gün yada ertesi gün evine yürüyerek dönebilir.
 
KEMOEMBOLIZASYON: 

Özellikle karaciğer tümörlerinde olmak üzere bir çok tümörde uygulanabilecek bu yöntem kemoterapi ilaçlarının ve damar tıkayıcı ilaçların direkt olarak sadece tümörü besleyen damarın içerisinden verilmesi işlemidir. Bu işlem için kasık bölgesinden girilerek tümörü besleyen küçük atardamara kadar anjio kateterleri ile ilerlenir. O atardamara yerleştirilen kateter aracılığı ile damarı tıkayan ve kemoterapi ilacının salınımını yapan preparatlar damardan verilerek tümörün hem yoğun bir şekilde kemoterapi alması hem de kendisini besleyen damarların kapanması sağlanır. Bu tedavi seçeneğinin en büyük avantajı vücudun tamamının ağır kemoterapi ilaçlarının etkisi altında kalmamasıdır. Genel durumu iyi olan, karaciğerinde kanseri yada kanser sıçramasına bağlı kitlesi bulunan ve sistemik kemoterapiden fayda göremiyen hastalarımıza bu yöntem uygulanabilir. .

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :